Syndicate - report by Filip Outblast

6.10.2012

Po nekonečnej ceste (vlakom do Prahy a odtiaľ party-mikrobusom) do Dortmundu sme konečne dorazili na Syndicate... Pred vchodom už bola masa ľudí, ktorá nás trochu odrádzala od státia v rade, tak sme šli vymeniť vouchre za lístky a ešte chvíľu postávali vonku...

 

 http://www.syndicate-festival.de/events/syndicate/

 

Našťastie vstup išiel rýchlo aj vďaka množstvu vchodov a rýchlej kontrole. Potom sme si ešte počkali na náramok umožňujúci opätovný vstup a výstup z haly (žiaden one-way-ticket chvalabohu) a mohli sme ísť dnu... Bolo niečo po 22:00 a najväčšia časť haly venovaná Masters of Hardcore už bola solídne zaplnená a stále prichádzali ďalší a ďalší ľudia. Okrem obrovského priestoru pod stageom bola aj možnosť sedieť na tribúne. Sadli sme si a šetrili sme si sily na dianie po polnoci. O zábavu sa zatiaľ staral (pre mňa osobne) nie moc známy Meagashira a po 23:00 Javi Boss. Treba uznať, že obaja neboli vôbec zlí.

 

Okolo 23:30 sme sa presunuli skoro až pod stage, lebo o polnoci mala štartovať moja obľúbenkyňa Korsakoff :) Jej uvedenie bolo priam veľkolepé a bolo mi hneď jasné, že to dievča nezbožňujem sám. Keď už bola na scéne, tak som sa otočil, a celý ten priestor na státie a aj všetky miesta na tribúne boli úplne, ale úplne natrieskané! Dievča nesklamalo a Korsakoff to rozprúdila na poriadnu hardcore party ako sa patrí :) Držala sa viac-menej vokálových skladieb doplnených o tvrdé basy, jednoducho parádička na vybláznenie, no a na záver to zabila prerábkou Rammstein - du Hast, ktorou iste potešila v drvivej väčšine prevažujúce nemecké (domáce) publikum.

 

Po nej sa trošku pritvrdilo vďaka Noise Suppresor a State of Emergency. Publikum sa mierne preriedilo (bolo tam dosť takých, ktorí behali aj vedľa na menší stage, kde sa hral veľmi slušný Hardstyle). Avšak ako sa blížil čas 2:30, tak sa priestor zaplnil ešte viac ako na Korsakoff... Na tento čas bolo na pláne trio Angerfist-Catscan-Outblast. Myslel som si, že Korsakoff už nič neprekoná, ale to čo naložili títo traja, to bola čistá brutalita. Ukázali všetkým, že právom boli v lineupe uvedení ako MASTERS ELITE. Hodinová nakladačka, ktorá sa držala tvrdých a rýchlych beatov, nedala žiadnemu fanúšikovi kvalitného HARDCORE ani na minútu vydýchnuť. K tomu prirátajme bengálsky oheň, nenormálne svetelné efekty – no jednoducho brutalita.

 

Po Masters Elite nastalo opäť preriedenie. Čo ma však prekvapilo, bolo to, že minimálne tisíc ľudí sa okamžite húfom presunulo vedľa na HARDSTYLE. My sme si trochu oddýchli, „dotankovali“ a ja osobne som si ešte šetril posledné sily na OPHIDIANa,  ktorý mal mať polhodinový set od 4:30 do 5:00. Pred ním bol DYPRAX, ktorý tiež nebol zlý, ale ja som horel nedočkavosťou či Ophidian naplní moje očakávania. A bez najmenších okolkov musím povedať, že chalan nesklamal ani trochu! Chuťovky typu Butterfly, VIP, Forgotten moments a asi jeho najbrutálnejší kúsok SO MANY SACRIFICES... Okolo tohto sa krútil celý jeho set a treba uznať, že to namixoval fakt perfektne. Pasáže v Butterfly a Sacrifices dokonca prášil naživo do kláves, čo mi pripomenulo staré časy Petra Paula Pigmansa (3 Steps Ahead) vyvádzajúceho pri klávesách, keď dával Name of the love :) Proste parádička, dokonalá bodka, ktorá zahriala každé hardcore srdce.

 

Akcia samozrejme nekončila, ešte mal hodinový set Re-style a Amnesys, ale to už sa prejavovala aj únava, tak sme tieto sety strávili skôr na tribúne. Avšak ešte v takom čase okolo 6:45 čo bolo 15 min do skončenia akcie, bolo vidieť tisícky ľudí, ktorí drtili parket.. Proste to tam žilo do poslednej minúty.

 

Asi jedinou negatívnou stránkou akcie bol sprievodný „festival obezity a škaredých žien“, pretože špeky na vás vykúkali všade, kam ste sa obzreli, no a pekných žien by ste narátali na prstoch jednej ruky. Vrcholom pohoršenia bol jeden dvestokilový „kráľ obezity“, ktorý sedel zakliesnený na tribúne a pri vlnení svojimi tukovými lalokmi džgal do seba kýbel hranoliek a kečupom. No hrozné čosi... :)

 

Po organizačnej stránke však akcia bola zvládnutá na výbornú. Hala pre 20 tisíc ľudí, ale na záchodoch, vstupoch, šatniach či bufetoch neboli žiadne rady či problémy. Všade boli tzv. zmenárne, kde sa menili peniaze za Syndicate bony, ktoré ste potom utrácali na drinky a suveníry. Bohužiaľ, cena nápojov je pre našinca trochu vysoká (5 eur za drink). Osadenstvo však naozaj žilo hardcorom, tematické tetovania s logami MOH a Neophyte boli priam samozrejmosťou. Trochu ma mrzí, že za takýmito skvelými akciami musí človek cestovať tisícky kilometrov. Suma summarum – jednoznačne odporúčam, takúto akciu človek musí zažiť!

 

 

Banners
GTP @ YouTube
gregi.net
Login


Forgot Password ?

Users
Členstvo Členstvo:
Posledný Nový Užívateľ Posledný: IleneGqb0153
Nový Dnes Nový Dnes: 0
Nový Včera Nový Včera: 0
Počítadlo Užívatľov Celkovo: 606

Ľudia Online Ľudia Online:
Návštevníci Návštevníci: 217
Členovia Členovia: 0
Celkovo Spolu: 217

Online Teraz Online Teraz: